Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "żak"


Najważniejsze informacje - Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "Żak"

Adres Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "Żak"

Piłsudskiego 36
Miejscowość Skarżysko-Kamienna
Kod pocztowy 26-110
Gmina miasto Skarżysko-Kamienna
Powiat skarżyski
Województwo świętokrzyskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "Żak"

412539417
Strona
Regon 10019011506691
Organ prowadzący Centrum Nauki i Biznesu ŻAK Sp. z o.o.

Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "żak" mieści się w miejscowości Skarżysko-Kamienna pod adresem Piłsudskiego 36. Telefon do liceum to 412539417. Fax: 412539417. Liceum ma lokalizację na terenie gminy Skarżysko-Kamienna, powiat skarżyski , województwo świętokrzyskie. Organem nadzorującym jest spółka prawa handlowego. Stronę internetową szkoły licealnej odwiedzimy pod adresem www.zak.edu.pl. Liceum widnieje w rejestrze pod numerem 10019011506691. Instytucja rejestrująca] dla Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "żak" to powiat ziemski.

Wychowankowie gimnazjum po ukończeniu nauki w trzyletnim gimnazjum mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

By kształcić się w liceum ogólnokształcącym, należy uprzednio ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają naukę przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość może wynosić od 0 do 4 przedmiotów). Zostały stworzone też klasy dwujęzyczne, gdzie wybrane przedmioty nauczane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mają możliwość przystąpienia do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu szkoły, wychowanek ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub w szkole wyższej (wymagane jest świadectwo dojrzałości). Uczeń, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.

Powiat skarżyski ma zarejestrowane 16 liceów, a województwo świętokrzyskie - 188. Na 1462 uczniów w powiecie przypada 16 innych liceów (91,38 na placówkę), natomiast średnia w województwie to 114,16 (21463 licealistów na 188 placówek).

Mapa

liceum