Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Sierakówku


Najważniejsze informacje - Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Sierakówku

Adres Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Sierakówku

Sierakówek 1
Miejscowość Sierakówek
Kod pocztowy 09-500
Gmina Gostynin
Powiat gostyniński
Województwo mazowieckie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Sierakówku

242351283
Regon 71051705000610
Organ prowadzący Jolanta Dzioba

Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Sierakówku mieści się w miejscowości Sierakówek pod adresem Sierakówek 1. Numer tel. do szkoły to 242351283. Nr faksu: 242351283. Liceum funkcjonuje na obszarze gminy Gostynin, powiat gostyniński , województwo mazowieckie. Organem nadzorującym jest osoba fizyczna - pracodawca. Liceum figuruje w rejestrze pod numerem 71051705000610. Instytucja rejestracyjna dla Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Sierakówku to powiat ziemski.

Gimnazjaliści po ukończeniu nauki w trzyletnim gimnazjum mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby uczyć się w liceum ogólnokształcącym, należy wcześniej ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają naukę przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Powstały też klasy dwujęzyczne, gdzie wybrane przedmioty wykładane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mogą przystąpić do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu szkoły, wychowanek może podjąć naukę w szkole policealnej lub na uniwersytecie (wymagana jest zdana matura). Uczeń, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.

Powiat gostyniński ma zarejestrowane 8 liceów, a województwo mazowieckie - 793. Na 712 uczniów w powiecie przypada 8 innych szkół licealnych (89 na placówkę), natomiast średnia w województwie to 121,96 (96715 uczniów na 793 placówek).

Mapa

liceum