Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Makowie Mazowieckim


Najważniejsze informacje - Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Makowie Mazowieckim

Adres Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Makowie Mazowieckim

Gen. Pułaskiego 15
Miejscowość Maków Mazowiecki
Kod pocztowy 06-200
Gmina miasto Maków Mazowiecki
Powiat makowski
Województwo mazowieckie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Makowie Mazowieckim

297171582
Regon 71051705000928
Organ prowadzący Jolanta Dzioba

Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Makowie Mazowieckim mieści się w miejscowości Maków Mazowiecki pod adresem Gen. Pułaskiego 15. Telefon do szkoły to 297171582. Nr faksu: 297171582. Szkoła licealna znajduje się na obszarze gminy Maków Mazowiecki, powiat makowski , województwo mazowieckie. Organem nadzorującym jest osoba fizyczna - pracodawca. Szkoła licealna znajduje się w rejestrze pod numerem 71051705000928. Instytucja rejestrująca] dla Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Makowie Mazowieckim to powiat ziemski.

Gimnazjaliści po ukończeniu nauki w trzyletnim gimnazjum mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby uczyć się w liceum ogólnokształcącym, należy uprzednio ukończyć gimnazjum i przystąpić do gimnazjalnego sprawdzianu umiejętności. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają naukę przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba może wynosić od 0 do 4 przedmiotów). Zostały stworzone również klasy dwujęzyczne, w których wybrane przedmioty nauczane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mają możliwość przystąpienia do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu szkoły, licealista ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub w szkole wyższej (wymagana jest zdana matura). Uczeń, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie miał wykształcenie średnie.

Powiat makowski ma zarejestrowane 9 liceów, a województwo mazowieckie - 793. Na 832 uczniów w powiecie przypada 9 innych placówek licealnych (92,44 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 121,96 (96715 wychowanków w wieku licealnym na 793 placówek).

Mapa