Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych


Najważniejsze informacje - Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych

Adres Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych

PIŁSUDSKIEGO 10
Miejscowość Dzierżoniów
Kod pocztowy 58-200
Gmina miasto Dzierżoniów
Powiat dzierżoniowski
Województwo dolnośląskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia publiczna
Regon 02191254900000
Organ prowadzący Powiat ziemski

Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych mieści się w miejscowości Dzierżoniów pod adresem PIŁSUDSKIEGO 10. Szkoła licealna mieści się na terytorium gminy Dzierżoniów, powiat dzierżoniowski , województwo dolnośląskie. Organem nadzorującym jest powiat ziemski. Liceum posiada wpis w rejestrze pod numerem 02191254900000.

Wychowankowie gimnazjum po zakończeniu edukacji w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby podjąć naukę w liceum ogólnokształcącym, należy wcześniej ukończyć gimnazjum i przystąpić do gimnazjalnego sprawdzianu umiejętności. Teraz profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają kształcenie z przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość może wynosić od 0 do 4 przedmiotów). Zostały stworzone także klasy dwujęzyczne, w których niektóre przedmioty nauczane są w języku obcym. Licealiści z takich klas mogą przystąpić do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu liceum, licealista może kształcić się w szkole policealnej lub w szkole wyższej (wymagane jest świadectwo dojrzałości). Uczeń, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie miał wykształcenie średnie.

W 2013 roku całkowita ilość uczniów uczęszczających na lekcje w placówce wynosiła 3, z czego 1 to uczennice, a 2 to wychowankowie. Powiat dzierżoniowski ma zarejestrowane 17 liceów, a województwo dolnośląskie - 445. Na 1205 uczniów w powiecie przypada 17 innych liceów (70,88 na placówkę), natomiast średnia w województwie to 92,24 (41046 uczniów na 445 placówek).

Mapa