Trzyletnie Zaoczne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Akademia Umiejętności


Najważniejsze informacje - Trzyletnie Zaoczne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Akademia Umiejętności

Adres Trzyletnie Zaoczne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Akademia Umiejętności

lisów 155a
Miejscowość Lisów
Kod pocztowy 21-100
Gmina Lubartów
Powiat lubartowski
Województwo lubelskie
Typ Liceum ogólnokształcące
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej
Regon 06065527200099
Organ prowadzący Fundacja Akademia Umiejętności

Trzyletnie Zaoczne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Akademia Umiejętności znajduje się w miejscowości Lisów pod adresem lisów 155a. Liceum znajduje się na terytorium gminy Lubartów, powiat lubartowski , województwo lubelskie. Organem zarządzającym jest fundacje. Szkoła licealna funkcjonuje w rejestrze pod numerem 06065527200099. Jednostka rejestracyjna dla Trzyletnie Zaoczne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Akademia Umiejętności to powiat ziemski.

Gimnazjaliści po zakończeniu edukacji w trzyletnim gimnazjum mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby podjąć naukę w liceum ogólnokształcącym, należy wcześniej ukończyć gimnazjum i przystąpić do testu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Istnieją również klasy dwujęzyczne, w których wybrane przedmioty nauczane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mają możliwość przystąpienia do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu liceum, licealista może podjąć naukę w szkole policealnej lub w szkole wyższej (wymagany jest zdany egzamin maturalny). Absolwent, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.

Powiat lubartowski ma zarejestrowane 16 liceów, a województwo lubelskie - 385. Na 1447 uczniów w powiecie przypada 16 innych szkół licealnych (90,44 na placówkę), natomiast średnia w województwie to 113,58 (43729 wychowanków w wieku licealnym na 385 placówek).

Mapa