Trzyletnie Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Przy Centrum Kształcenia "pedagog"


Najważniejsze informacje - Trzyletnie Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Przy Centrum Kształcenia "Pedagog"

Adres Trzyletnie Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Przy Centrum Kształcenia "Pedagog"

Ratuszowa 29
Miejscowość Recz
Kod pocztowy 73-210
Gmina Recz
Powiat choszczeński
Województwo zachodniopomorskie
Typ Liceum ogólnokształcące
Uprawnienia niepubliczna bez uprawnień szkoły publicznej

Telefon Trzyletnie Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Przy Centrum Kształcenia "Pedagog"

672591008
Regon 32126324800000
Organ prowadzący Ostromecki Marek

Trzyletnie Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Przy Centrum Kształcenia "pedagog" mieści się w miejscowości Recz pod adresem Ratuszowa 29. Nr tel. do szkoły to 672591008. Numer faksu: 672591008. Liceum mieści się na obszarze gminy Recz, powiat choszczeński , województwo zachodniopomorskie. Organem prowadzącym jest osoba fizyczna - pracodawca. Szkoła licealna figuruje w rejestrze pod numerem 32126324800000. Instytucja rejestrująca] dla Trzyletnie Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Przy Centrum Kształcenia "pedagog" to powiat ziemski.

Uczniowie po ukończeniu nauki w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby rozpocząć kształcenie w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają naukę przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba waha się od 0 do 4 przedmiotów). Istnieją również klasy dwujęzyczne, w których poszczególne przedmioty nauczane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mogą przystąpić do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu szkoły, absolwent ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub na uczelni wyższej (wymagana jest zdana matura). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.

Powiat choszczeński ma zarejestrowane 6 liceów, a województwo zachodniopomorskie - 273. Na 774 uczniów w powiecie przypada 6 innych liceów (129 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 91,72 (25039 licealistów na 273 placówek).

Mapa