Szkoła Podstawowaim. Karola Namysłowskiego W Wierzbie Szkoła Filialna W Udryczach


Najważniejsze informacje - Szkoła Podstawowaim. Karola Namysłowskiego W Wierzbie Szkoła Filialna W Udryczach

Adres Szkoła Podstawowaim. Karola Namysłowskiego W Wierzbie Szkoła Filialna W Udryczach

Udrycze Koniec 1
Miejscowość Udrycze-Koniec
Kod pocztowy 22-417
Gmina Stary Zamość
Powiat zamojski
Województwo lubelskie
Typ Szkoła podstawowa
Uprawnienia publiczna
Regon 00064560700020
Organ prowadzący Gmina

Szkoła Podstawowaim. Karola Namysłowskiego W Wierzbie Szkoła Filialna W Udryczach mieści się w miejscowości Udrycze-Koniec pod adresem Udrycze Koniec 1. Jednostka edukacyjna znajduje się na terytorium gminy Stary Zamość, powiat zamojski , województwo lubelskie. Organem prowadzącym jest gmina. Instytucja szkolna funkcjonuje w rejestrze pod numerem 00064560700020.

Szkoła Podstawowaim. Karola Namysłowskiego W Wierzbie Szkoła Filialna W Udryczach naucza uczniów w wieku od 7 do 13 lat. Edukacja podstawowa w naszym kraju jest obligatoryjna i składa się z nauki wczesnoszkolnej obejmującej klasy I do III oraz z drugiego poziomu, czyli klas IV do VI. Dzieci z klas szóstych obligatoryjnie przystępują do ogólnopolskiego zewnętrznego egzaminu nadzorowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

W szkole podstawowej występują dwa rodzaje świadectw szkolnych: promocyjne po pomyślnym  przejściu klas od I do V oraz ukończenia szkoły podstawowej po klasie VI. Certyfikat szkolny w szkole podstawowej ma wielkość A4 i znajduje się na niebieskim dokumencie. Po ukończeniu szkoły podstawowej uczniowie kontynuują edukację w szkołach ponadpodstawowych.

W 2013 roku ogólna liczba dziewczynek i chłopców pobierających naukę w placówce to 23, z czego 6 stanowiły dziewczynki, a 17 to chłopcy. Powiat zamojski ma zarejestrowane 65 szkół podstawowych, a województwo lubelskie - 963. Na 6949 uczniów w powiecie przypada 65 innych szkół podstawowych (106,91 na placówkę), a średnia w województwie to 140,56 (135357 dzieci w wieku szkolnym na 963 placówek).

Mapa