Adres Szkoła Podstawowa W Łaszewie |
Szkolna 12 |
| Miejscowość | Łaszew |
| Kod pocztowy | 98-324 |
| Gmina | Wierzchlas |
| Powiat | wieluński |
| Województwo | łódzkie |
| Typ | Szkoła podstawowa |
| Uprawnienia | publiczna |
Telefon Szkoła Podstawowa W Łaszewie |
438422529 |
| Regon | 73099615800000 |
| Organ prowadzący | Gmina |
Szkoła Podstawowa W łaszewie mieści się w miejscowości Łaszew pod adresem Szkolna 12. Nr tel. do szkoły podstawowej to 438422529. Instytucja szkolna działa na terytorium gminy Wierzchlas, powiat wieluński , województwo łódzkie. Organem zarządzającym jest gmina. Placówka edukacyjna znajduje się w rejestrze pod numerem 73099615800000.
Szkoła Podstawowa W łaszewie rekrutuje dziewczynki i chłopców w wieku od 7 do 13 lat. Edukacja podstawowa w kraju jest obligatoryjna i składa się z nauki wczesnoszkolnej obejmującej klasy I do III oraz z drugiej fazy, czyli klas IV do VI. Dziewczynki i chłopcy z klas szóstych muszą przystąpić do ogólnopolskiego zewnętrznego testu koordynowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.
W szkole podstawowej występują dwa rodzaje cenzurek szkolnych: promocyjne po ukończeniu klas od I do V oraz zakończenia szkoły podstawowej po klasie VI. Świadectwo ukończenia nauki w szkole podstawowej ma wymiar A4 i znajduje się na niebieskim giloszu. Po ukończeniu edukacji podstawowej dzieci szkolne kontynuują kształcenie w gimnazjach.
W 2013 roku całkowita liczba wychowanków pobierających edukację w placówce wynosiła 50, z czego 28 stanowiły dziewczynki, a 22 stanowili chłopcy. W szkole podstawowej pracuje łącznie 10 nauczycieli, z czego 6 na pełen etat oraz 4 w niepełnym wymiarze godzin. Na jednego wychowanka przypada 0,2 nauczycieli. Stosunek lektorów zatrudnionych na pełen etat do pedagogów zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin wynosi 1,5. Powiat wieluński ma zarejestrowane 49 szkół podstawowych, a województwo łódzkie - 830. Na 5212 uczniów w powiecie przypada 49 innych szkół podstawowych (106,37 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 173,64 (144118 uczniów na 830 placówek).
Pod kątem ilości wychowawców przypadających na jednego ucznia szkoła plasuje się na następujących lokatach: