Prywatne Liceum Profilowane Im. św. Jana Bosko


Najważniejsze informacje - Prywatne Liceum Profilowane Im. Św. Jana Bosko

Patron św. Jan Bosko

Adres Prywatne Liceum Profilowane Im. Św. Jana Bosko

Siejaka 29
Miejscowość Chodzież
Kod pocztowy 64-800
Gmina miasto Chodzież
Powiat chodzieski
Województwo wielkopolskie
Typ Liceum profilowane
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Prywatne Liceum Profilowane Im. Św. Jana Bosko

672810025
Strona
Regon 57052573500000
Organ prowadzący Joanna Pietraszak

Prywatne Liceum Profilowane Im. św. Jana Bosko znajduje się w miejscowości Chodzież pod adresem Siejaka 29. Numer telefonu do szkoły to 672810025. Liceum ma lokalizację na terenie gminy Chodzież, powiat chodzieski , województwo wielkopolskie. Organem nadzorującym jest osoba fizyczna - pracodawca. Serwis www liceum odwiedzimy pod adresem www.zpobosko.pl. Szkoła licealna posiada wpis w rejestrze pod numerem 57052573500000. Instytucja rejestrująca] dla Prywatne Liceum Profilowane Im. św. Jana Bosko to powiat ziemski.

Uczniowie po zakończeniu edukacji w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

By kształcić się w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do gimnazjalnego sprawdzianu umiejętności. Teraz profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają kształcenie z przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Powstały także klasy dwujęzyczne, gdzie poszczególne przedmioty nauczane są w języku obcym. Uczniowie z takich klas mogą przystąpić do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu szkoły, absolwent ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub na uczelni wyższej (wymagany jest zdany egzamin maturalny). Uczeń, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.

Powiat chodzieski ma zarejestrowane 10 liceów, a województwo wielkopolskie - 554. Na 601 uczniów w powiecie przypada 10 innych jednostek licealnych (60,1 na placówkę), a średnia w województwie to 96,14 (53259 uczniów na 554 placówek).

Mapa