Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Uzupełniające Dla Dorosłych W Ciechanowie


Najważniejsze informacje - Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Uzupełniające Dla Dorosłych W Ciechanowie

Adres Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Uzupełniające Dla Dorosłych W Ciechanowie

W. BRONIEWSKIEGO 1
Miejscowość Ciechanów
Kod pocztowy 06-400
Gmina miasto Ciechanów
Powiat ciechanowski
Województwo mazowieckie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Uzupełniające Dla Dorosłych W Ciechanowie

236738619
Regon 13094534600022
Organ prowadzący Janina Janosz

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Uzupełniające Dla Dorosłych W Ciechanowie mieści się w miejscowości Ciechanów pod adresem W. BRONIEWSKIEGO 1. Numer tel. do szkoły to 236738619. Fax: 236738619. Szkoła licealna znajduje się na terenie gminy Ciechanów, powiat ciechanowski , województwo mazowieckie. Organem nadzorującym jest osoba fizyczna - pracodawca. Szkoła licealna znajduje się w rejestrze pod numerem 13094534600022. Jednostka rejestracyjna dla Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Uzupełniające Dla Dorosłych W Ciechanowie to powiat ziemski.

Gimnazjaliści po ukończeniu nauki w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby uczyć się w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do gimnazjalnego sprawdzianu umiejętności. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają kształcenie z przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Istnieją też klasy dwujęzyczne, gdzie poszczególne przedmioty wykładane są w języku obcym. Licealiści z takich klas mogą przystąpić do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu liceum, wychowanek może podjąć naukę w szkole policealnej lub w szkole wyższej (wymagany jest zdany egzamin maturalny). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.

Powiat ciechanowski ma zarejestrowane 25 liceów, a województwo mazowieckie - 793. Na 2115 uczniów w powiecie przypada 25 innych liceów (84,6 na placówkę), a średnia w województwie to 121,96 (96715 licealistów na 793 placówek).

Mapa