| Patron | Łukasz Górnicki |
Adres Miejskie Gimnazjum Nr 2 Im. Łukasza Górnickiego |
Olszewskiego 2a |
| Miejscowość | Oświęcim |
| Kod pocztowy | 32-602 |
| Gmina | Oświęcim |
| Powiat | oświęcimski |
| Województwo | małopolskie |
| Typ | Gimnazjum |
| Uprawnienia | publiczna |
Telefon Miejskie Gimnazjum Nr 2 Im. Łukasza Górnickiego |
338422386 |
| Strona | www.mg2oswiecim.pl |
| Regon | 07043184300000 |
| Organ prowadzący | Gmina |
Miejskie Gimnazjum Nr 2 Im. łukasza Górnickiego mieści się w miejscowości Oświęcim pod adresem Olszewskiego 2a. Telefon do gimnazjum to 338422386. Nr faksu: 338422386. Placówka gimnazjalna mieści się na terytorium gminy Oświęcim, powiat oświęcimski , województwo małopolskie. Organem prowadzącym jest gmina. Serwis www szkoły gimnazjalnej znajdziemy pod adresem www.mg2oswiecim.pl. Placówka gimnazjalna posiada wpis w rejestrze pod numerem 07043184300000.
Pobieranie nauki w placówce gimnazjalnej trwa trzy lata i kończy się ogólnopolskim egzaminem organizowanym w kwietniu w ostatniej klasie szkoły gimnazjalnej. Podejście do egzaminu jest jednym z warunków ukończenia placówki gimnazjalnej. Wyniki testu są oceniane przez egzaminatorów powołanych przez dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Dokumenty testowe są kodowane tak, że egzaminatorzy nie mają danych czyje testy oceniają. Rezultaty testu w formie stosownego zaświadczenia gimnazjaliści otrzymują około 1,5 miesiąca po przeprowadzeniu testu gimnazjalnego.
Laureaci olimpiad przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim z zakresu jednego z przedmiotów objętych egzaminem gimnazjalnym zostają zwolnieni z danej części sprawdzianu gimnazjalnego. W tym przypadku gimnazjalista osiąga z odpowiedniej części testu maksimum możliwych punktów. Rezultat sprawdzianu gimnazjalnego stanowi połowę maksymalnej możliwej do osiągnięcia liczby punktów rekrutacyjnych do szkół ponadgimnazjalnych.
W 2013 roku ogólna liczba wychowanków pobierających edukację w placówce była równa 436, z czego 223 to dziewczynki, a 213 to gimnazjaliści. W gimnazjum pracuje łącznie 51 nauczycieli, z czego 42 na pełen etat oraz 9 na pół etatu. Na jednego wychowanka przypada 0,12 nauczycieli. Stosunek nauczycieli zatrudnionych w pełnym wymiarze godzin do nauczających pracujących nauczających na pół etatu to 4,67. Powiat oświęcimski ma zarejestrowane 34 gimnazja, a województwo małopolskie - 754. Na 4574 uczniów w powiecie przypada 34 innych jednostek gimnazjalnych (134,53 na placówkę), a średnia w województwie to 137,61 (103760 dzieci w wieku gimnazjalnym na 754 placówek).
Pod kątem ilości nauczycieli przypadających na jednego gimnazjaliste szkoła plasuje się na następującym miejscu:
| Rok | Szkoła | Gmina | Powiat |
|---|---|---|---|
| 2005 | 2.86 | 1.5 | 2.27 |
| 2006 | 2.24 | 0.31 | -0.04 |
| 2007 | 2.56 | 1.33 | -0.11 |
| 2008 | 3.58 | 1.45 | 1.87 |
| 2009 | -0.05 | 2.2 | 1.95 |
| 2010 | 3.82 | 3.07 | 4.06 |
| 2011 | 0.06 | 1.29 | -0.51 |
| Rok | Szkoła | Gmina | Powiat |
|---|---|---|---|
| 2005 | 2.98 | 1.15 | 1.29 |
| 2006 | 6.8 | -2.11 | 1.66 |
| 2007 | 2.97 | 0.75 | -0.05 |
| 2008 | 0.8 | 0.45 | 0.65 |
| 2009 | -0.22 | 0.55 | 0.33 |
| 2010 | 3.85 | 1.18 | 0.02 |
| 2011 | 0.53 | 0.04 | -1.6 |
Źródło: pwe.ibe.edu.pl