Liceum Ogólnokształcące


Najważniejsze informacje - Liceum Ogólnokształcące

Patron Poległych na Pasternioku

Adres Liceum Ogólnokształcące

Karola Miarki 1a
Miejscowość Orzesze
Kod pocztowy 43-180
Gmina miasto Orzesze
Powiat mikołowski
Województwo śląskie
Typ Liceum ogólnokształcące
Uprawnienia publiczna
Regon 27787308700000
Organ prowadzący Gmina

Liceum Ogólnokształcące znajduje się w miejscowości Orzesze pod adresem Karola Miarki 1a. Liceum działa na terytorium gminy Orzesze, powiat mikołowski , województwo śląskie. Organem nadzorującym jest gmina. Szkoła licealna posiada wpis w rejestrze pod numerem 27787308700000.

Uczniowie po zakończeniu edukacji w trzyletnim gimnazjum mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

By kształcić się w liceum ogólnokształcącym, należy wcześniej ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Są też klasy dwujęzyczne, w których wybrane przedmioty nauczane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mają możliwość przystąpienia do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu liceum, absolwent może podjąć naukę w szkole policealnej lub na uniwersytecie (wymagane jest świadectwo dojrzałości). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.

Powiat mikołowski ma zarejestrowane 10 liceów, a województwo śląskie - 681. Na 1094 uczniów w powiecie przypada 10 innych szkół licealnych (109,4 na placówkę), natomiast średnia w województwie to 90,85 (61866 uczniów na 681 placówek).

Mapa