Adres Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Sejnach |
Łąkowa 1 |
| Miejscowość | Sejny |
| Kod pocztowy | 16-500 |
| Gmina | Sejny |
| Powiat | sejneński |
| Województwo | podlaskie |
| Typ | Liceum ogólnokształcące |
| Uprawnienia | publiczna |
Telefon Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Sejnach |
875162167 |
| Strona | www.liceum.sejny.pl |
| Regon | 20001006700000 |
| Organ prowadzący | Powiat ziemski |
Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Sejnach mieści się w miejscowości Sejny pod adresem Łąkowa 1. Nr tel. do liceum to 875162167. Numer faksu: 875162018. Szkoła licealna funkcjonuje na terenie gminy Sejny, powiat sejneński , województwo podlaskie. Organem prowadzącym jest powiat ziemski. Serwis www liceum znajdziemy pod adresem www.liceum.sejny.pl. Szkoła licealna figuruje w rejestrze pod numerem 20001006700000.
Gimnazjaliści po ukończeniu nauki w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.
By kształcić się w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do testu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają kształcenie z przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość może wynosić od 0 do 4 przedmiotów). Są też klasy dwujęzyczne, w których poszczególne przedmioty wykładane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mają możliwość przystąpienia do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu szkoły, wychowanek ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub w szkole wyższej (wymagane jest świadectwo dojrzałości). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.
W 2013 roku ogólna ilość licealistów pobierających naukę w placówce to 9, z czego 6 stanowiły uczennice, a 3 to uczniowie. Powiat sejneński ma zarejestrowane 3 licea, a województwo podlaskie - 227. Na 437 uczniów w powiecie przypada 3 innych licealnych szkół średnich (145,67 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 101,14 (22959 licealistów na 227 placówek).