Adres Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych |
Krasickiego 4 |
| Miejscowość | Lidzbark Warmiński |
| Kod pocztowy | 11-100 |
| Gmina | Lidzbark Warmiński |
| Powiat | lidzbarski |
| Województwo | warmińsko-mazurskie |
| Typ | Liceum ogólnokształcące |
| Uprawnienia | publiczna |
Telefon Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych |
897675141 |
| Strona | www.lo-lidzbark.com.pl |
| Regon | 28014259100000 |
| Organ prowadzący | Powiat ziemski |
Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych znajduje się w miejscowości Lidzbark Warmiński pod adresem Krasickiego 4. Nr tel. do liceum to 897675141. Fax: 897675141. Szkoła licealna ma lokalizację na terenie gminy Lidzbark Warmiński, powiat lidzbarski , województwo warmińsko-mazurskie. Organem zarządzającym jest powiat ziemski. Serwis www liceum można odwiedzić pod adresem www.lo-lidzbark.com.pl. Liceum posiada wpis w rejestrze pod numerem 28014259100000.
Gimnazjaliści po ukończeniu nauki w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.
Aby podjąć naukę w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają naukę przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba waha się od 0 do 4 przedmiotów). Istnieją też klasy dwujęzyczne, gdzie dane przedmioty nauczane są w języku obcym. Licealiści z takich klas mają możliwość przystąpienia do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu szkoły, absolwent może kształcić się w szkole policealnej lub na uczelni wyższej (wymagane jest świadectwo dojrzałości). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.
Powiat lidzbarski ma zarejestrowane 7 liceów, a województwo warmińsko-mazurskie - 258. Na 626 uczniów w powiecie przypada 7 innych szkół licealnych (89,43 na placówkę), natomiast średnia w województwie to 93,76 (24189 licealistów na 258 placówek).