Liceum Ogólnokształcące Dla Doroslych Centrum Kształcenia Profesja W Nowej Rudzie


Najważniejsze informacje - Liceum Ogólnokształcące Dla Doroslych Centrum Kształcenia Profesja W Nowej Rudzie

Adres Liceum Ogólnokształcące Dla Doroslych Centrum Kształcenia Profesja W Nowej Rudzie

Stara Droga 4
Miejscowość Nowa Ruda
Kod pocztowy 57-401
Gmina miasto Nowa Ruda
Powiat kłodzki
Województwo dolnośląskie
Typ Liceum ogólnokształcące
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Liceum Ogólnokształcące Dla Doroslych Centrum Kształcenia Profesja W Nowej Rudzie

748725420
Regon 02094681300061
Organ prowadzący Bogumił Ważny

Liceum Ogólnokształcące Dla Doroslych Centrum Kształcenia Profesja W Nowej Rudzie mieści się w miejscowości Nowa Ruda pod adresem Stara Droga 4. Telefon do szkoły to 748725420. Fax: 748725420. Liceum mieści się na obszarze gminy Nowa Ruda, powiat kłodzki , województwo dolnośląskie. Organem prowadzącym jest osoba fizyczna - pracodawca. Serwis www szkoły licealnej można znaleźć pod adresem www.profesja.org. Liceum widnieje w rejestrze pod numerem 02094681300061. Instytucja rejestracyjna dla Liceum Ogólnokształcące Dla Doroslych Centrum Kształcenia Profesja W Nowej Rudzie to powiat ziemski.

Uczniowie po ukończeniu nauki w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby rozpocząć kształcenie w liceum ogólnokształcącym, należy wcześniej ukończyć gimnazjum i przystąpić do testu gimnazjalnego. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają naukę przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Istnieją też klasy dwujęzyczne, gdzie dane przedmioty nauczane są w języku obcym. Uczniowie z takich klas mogą przystąpić do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu liceum, licealista ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub na uczelni wyższej (wymagane jest świadectwo dojrzałości). Uczeń, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.

Powiat kłodzki ma zarejestrowane 25 liceów, a województwo dolnośląskie - 445. Na 1819 uczniów w powiecie przypada 25 innych liceów (72,76 na placówkę), natomiast średnia w województwie to 92,24 (41046 uczniów na 445 placówek).

Mapa