I Społeczne Liceum Ogólnokształcące W Sanoku


Najważniejsze informacje - I Społeczne Liceum Ogólnokształcące W Sanoku

Adres I Społeczne Liceum Ogólnokształcące W Sanoku

Sadowa 12/B
Miejscowość Sanok
Kod pocztowy 38-500
Gmina Sanok
Powiat sanocki
Województwo podkarpackie
Typ Liceum ogólnokształcące
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon I Społeczne Liceum Ogólnokształcące W Sanoku

605788586
Strona
Regon 37101778600020
Organ prowadzący Społeczne Towarzystwo Edukacyjne w Sanoku

I Społeczne Liceum Ogólnokształcące W Sanoku znajduje się w miejscowości Sanok pod adresem Sadowa 12/B. Numer tel. do szkoły to 605788586. Liceum znajduje się na obszarze gminy Sanok, powiat sanocki , województwo podkarpackie. Organem nadzorującym jest stowarzyszenia. Witrynę internetową liceum odwiedzimy pod adresem www.slo_sanok.w.interia.pl. Szkoła licealna widnieje w rejestrze pod numerem 37101778600020. Organ rejestrujący dla I Społeczne Liceum Ogólnokształcące W Sanoku to powiat ziemski.

Uczniowie po zakończeniu edukacji w trzyletnim gimnazjum mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby uczyć się w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do gimnazjalnego sprawdzianu umiejętności. Teraz profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają naukę przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość waha się od 0 do 4 przedmiotów). Powstały również klasy dwujęzyczne, w których niektóre przedmioty wykładane są w języku obcym. Uczniowie z takich klas mogą przystąpić do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu szkoły, absolwent może podjąć naukę w szkole policealnej lub na uczelni wyższej (wymagany jest zdany egzamin maturalny). Uczeń, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.

Powiat sanocki ma zarejestrowane 16 liceów, a województwo podkarpackie - 291. Na 1926 uczniów w powiecie przypada 16 innych jednostek licealnych (120,38 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 136,85 (39823 licealistów na 291 placówek).

Mapa