Adres I Liceum Profilowane |
Budowlanych 14 |
| Miejscowość | Góra Kalwaria |
| Kod pocztowy | 05-530 |
| Gmina | Góra Kalwaria |
| Powiat | piaseczyński |
| Województwo | mazowieckie |
| Typ | Liceum profilowane |
| Uprawnienia | publiczna |
Telefon I Liceum Profilowane |
227273236 |
| Regon | 01555809300000 |
| Organ prowadzący | Powiat ziemski |
I Liceum Profilowane mieści się w miejscowości Góra Kalwaria pod adresem Budowlanych 14. Numer tel. do liceum to 227273236. Fax: 227273274. Liceum mieści się na terytorium gminy Góra Kalwaria, powiat piaseczyński , województwo mazowieckie. Organem prowadzącym jest powiat ziemski. Szkoła licealna widnieje w rejestrze pod numerem 01555809300000.
Gimnazjaliści po zakończeniu edukacji w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.
By kształcić się w liceum ogólnokształcącym, należy uprzednio ukończyć gimnazjum i przystąpić do gimnazjalnego sprawdzianu umiejętności. Teraz profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają naukę przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba waha się od 0 do 4 przedmiotów). Powstały także klasy dwujęzyczne, gdzie niektóre przedmioty wykładane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mają możliwość przystąpienia do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu liceum, wychowanek ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub na uniwersytecie (wymagana jest zdana matura). Uczeń, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.
W 2013 roku ogólna liczba uczniów uczących się w placówce wynosiła 61, z czego 29 stanowiły wychowanki, a 32 to wychowankowie. Powiat piaseczyński ma zarejestrowane 21 liceów, a województwo mazowieckie - 793. Na 1919 uczniów w powiecie przypada 21 innych liceów (91,38 na placówkę), a średnia w województwie to 121,96 (96715 uczniów na 793 placówek).