Ap Edukacja- Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Dąbrowie Górniczej


Najważniejsze informacje - Ap Edukacja- Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Dąbrowie Górniczej

Adres Ap Edukacja- Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Dąbrowie Górniczej

Kościuszki 17
Miejscowość Dąbrowa Górnicza
Kod pocztowy 41-300
Gmina miasto Dąbrowa Górnicza
Powiat Dąbrowa Górnicza
Województwo śląskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Ap Edukacja- Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Dąbrowie Górniczej

322600707
Regon 47327908501403
Organ prowadzący AP Edukacja Sp. z o.o.

Ap Edukacja- Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Dąbrowie Górniczej znajduje się w miejscowości Dąbrowa Górnicza pod adresem Kościuszki 17. Nr tel. do liceum to 322600707. Liceum działa na terenie gminy Dąbrowa Górnicza, powiat Dąbrowa Górnicza , województwo śląskie. Organem prowadzącym jest spółka prawa handlowego. Serwis www szkoły licealnej można odwiedzić pod adresem www.apedukacja.pl. Szkoła licealna figuruje w rejestrze pod numerem 47327908501403. Jednostka rejestracyjna dla Ap Edukacja- Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Dąbrowie Górniczej to miasto na prawach powiatu.

Uczniowie po zakończeniu edukacji w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby rozpocząć kształcenie w liceum ogólnokształcącym, należy wcześniej ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Powstały też klasy dwujęzyczne, w których poszczególne przedmioty nauczane są w języku obcym. Licealiści z takich klas mogą przystąpić do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu szkoły, absolwent może podjąć naukę w szkole policealnej lub na uniwersytecie (wymagane jest świadectwo dojrzałości). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.

Powiat dąbrowa górnicza ma zarejestrowane 19 liceów, a województwo śląskie - 681. Na 1886 uczniów w powiecie przypada 19 innych placówek licealnych (99,26 na placówkę), a średnia w województwie to 90,85 (61866 licealistów na 681 placówek).

Mapa