Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Specjalne


Najważniejsze informacje - Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Specjalne

Adres Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Specjalne

Sienkiewicza 27
Miejscowość Kluczbork
Kod pocztowy 46-200
Gmina Kluczbork
Powiat kluczborski
Województwo opolskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia publiczna
Regon 16034750900000
Organ prowadzący Powiat ziemski

Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Specjalne znajduje się w miejscowości Kluczbork pod adresem Sienkiewicza 27. Szkoła licealna ma lokalizację na terytorium gminy Kluczbork, powiat kluczborski , województwo opolskie. Organem zarządzającym jest powiat ziemski. Szkoła licealna widnieje w rejestrze pod numerem 16034750900000.

Uczniowie po ukończeniu nauki w trzyletnim gimnazjum mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby podjąć naukę w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Są też klasy dwujęzyczne, w których wybrane przedmioty wykładane są w języku obcym. Uczniowie z takich klas mogą przystąpić do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu szkoły, absolwent może podjąć naukę w szkole policealnej lub na uniwersytecie (wymagany jest zdany egzamin maturalny). Absolwent, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie miał wykształcenie średnie.

W 2013 roku całkowita ilość licealistów uczęszczających na lekcje w placówce wynosiła 5, z czego 3 stanowiły licealistki, a 2 to uczniowie. Powiat kluczborski ma zarejestrowane 11 liceów, a województwo opolskie - 192. Na 849 uczniów w powiecie przypada 11 innych jednostek licealnych (77,18 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 69,54 (13351 uczniów na 192 placówek).

Mapa