Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "żak" W Nowym Sączu


Najważniejsze informacje - Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "Żak" W Nowym Sączu

Adres Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "Żak" W Nowym Sączu

LWOWSKA 9
Miejscowość Nowy Sącz
Kod pocztowy 33-300
Gmina miasto Nowy Sącz
Powiat Nowy Sącz
Województwo małopolskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "Żak" W Nowym Sączu

184421457
Regon 10019011502465
Organ prowadzący Centrum Nauki i Biznesu "ŻAK" Sp. z o.o.

Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "żak" W Nowym Sączu mieści się w miejscowości Nowy Sącz pod adresem LWOWSKA 9. Telefon do szkoły to 184421457. Numer faksu: 184407173. Liceum działa na obszarze gminy Nowy Sącz, powiat Nowy Sącz , województwo małopolskie. Organem prowadzącym jest spółka prawa handlowego. Stronę internetową liceum można odwiedzić pod adresem www.zak.edu.pl. Szkoła licealna znajduje się w rejestrze pod numerem 10019011502465. Instytucja rejestracyjna dla Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "żak" W Nowym Sączu to miasto na prawach powiatu.

Uczniowie po zakończeniu edukacji w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

By kształcić się w liceum ogólnokształcącym, należy uprzednio ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba może wynosić od 0 do 4 przedmiotów). Są też klasy dwujęzyczne, gdzie dane przedmioty nauczane są w języku obcym. Uczniowie z takich klas mają możliwość przystąpienia do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu liceum, licealista może podjąć naukę w szkole policealnej lub na uniwersytecie (wymagany jest zdany egzamin maturalny). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.

Powiat nowy sącz ma zarejestrowane 32 licea, a województwo małopolskie - 475. Na 4258 uczniów w powiecie przypada 32 innych placówek licealnych (133,06 na placówkę), a średnia w województwie to 115,67 (54944 licealistów na 475 placówek).

Mapa

liceum