Adres Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "Żak" W Będzinie |
Małachowskiego 60 |
Miejscowość | Będzin |
Kod pocztowy | 42-500 |
Gmina | miasto Będzin |
Powiat | będziński |
Województwo | śląskie |
Typ | Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych |
Uprawnienia | niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej |
Telefon Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "Żak" W Będzinie |
322674228 |
Strona | www.zak.edu.pl |
Regon | 10019011506907 |
Organ prowadzący | Centrum Nauki i Biznesu "Żak" Sp. z o.o. |
Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "żak" W Będzinie mieści się w miejscowości Będzin pod adresem Małachowskiego 60. Numer tel. do liceum to 322674228. Numer fax: 322674228. Liceum mieści się na obszarze gminy Będzin, powiat będziński , województwo śląskie. Organem zarządzającym jest spółka prawa handlowego. Stronę internetową szkoły licealnej można znaleźć pod adresem www.zak.edu.pl. Szkoła licealna figuruje w rejestrze pod numerem 10019011506907. Organ rejestrujący dla Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "żak" W Będzinie to powiat ziemski.
Uczniowie po ukończeniu nauki w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.
Aby podjąć naukę w liceum ogólnokształcącym, należy uprzednio ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają naukę przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Są także klasy dwujęzyczne, w których dane przedmioty wykładane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mają możliwość przystąpienia do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu liceum, wychowanek ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub na uczelni wyższej (wymagane jest świadectwo dojrzałości). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie miał wykształcenie średnie.
Powiat będziński ma zarejestrowane 15 liceów, a województwo śląskie - 681. Na 1686 uczniów w powiecie przypada 15 innych szkół licealnych (112,4 na placówkę), natomiast średnia w województwie to 90,85 (61866 uczniów na 681 placówek).