Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Zabrzu


Najważniejsze informacje - Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Zabrzu

Adres Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Zabrzu

PLAC DWORCOWY 6
Miejscowość Zabrze
Kod pocztowy 41-800
Gmina Zabrze
Powiat zabrze
Województwo śląskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Zabrzu

323769020
Strona
Regon 27640587500070
Organ prowadzący STOWARZYSZENIE MISERICORDIA W ZABRZU

Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Zabrzu mieści się w miejscowości Zabrze pod adresem PLAC DWORCOWY 6. Numer tel. do szkoły to 323769020. Numer faksu: 323769021. Liceum ma lokalizację na terytorium gminy Zabrze, powiat Zabrze , województwo śląskie. Organem nadzorującym jest stowarzyszenia. Stronę internetową szkoły licealnej znajdziemy pod adresem WWW.WSZECHNICA.ZABRZE.PL. Liceum funkcjonuje w rejestrze pod numerem 27640587500070. Jednostka rejestrująca dla Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Zabrzu to miasto na prawach powiatu.

Uczniowie po zakończeniu edukacji w trzyletnim gimnazjum mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby rozpocząć kształcenie w liceum ogólnokształcącym, należy wcześniej ukończyć gimnazjum i przystąpić do gimnazjalnego sprawdzianu umiejętności. Teraz profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają kształcenie z przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Istnieją także klasy dwujęzyczne, gdzie wybrane przedmioty wykładane są w języku obcym. Licealiści z takich klas mogą przystąpić do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu szkoły, wychowanek ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub w szkole wyższej (wymagana jest zdana matura). Absolwent, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.

Powiat zabrze ma zarejestrowane 44 licea, a województwo śląskie - 681. Na 2354 uczniów w powiecie przypada 44 innych liceów (53,5 na placówkę), natomiast średnia w województwie to 90,85 (61866 licealistów na 681 placówek).

Mapa