Szkoła Podstawowa Specjalna Dla Dzieci Z Upośledzeniem W Stopniu Lekkim


Najważniejsze informacje - Szkoła Podstawowa Specjalna Dla Dzieci Z Upośledzeniem W Stopniu Lekkim

Adres Szkoła Podstawowa Specjalna Dla Dzieci Z Upośledzeniem W Stopniu Lekkim

Stawowa 23
Miejscowość Dobroszyce
Kod pocztowy 56-410
Gmina Dobroszyce
Powiat oleśnicki
Województwo dolnośląskie
Typ Szkoła podstawowa
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej
Regon 04009743900083
Organ prowadzący Caritas Archidiecezji Wrocławskiej

Szkoła Podstawowa Specjalna Dla Dzieci Z Upośledzeniem W Stopniu Lekkim mieści się w miejscowości Dobroszyce pod adresem Stawowa 23. Placówka szkolna mieści się na terytorium gminy Dobroszyce, powiat oleśnicki , województwo dolnośląskie. Organem zarządzającym jest organizacje wyznaniowe. Instytucja edukacyjna znajduje się w rejestrze pod numerem 04009743900083. Instytucja rejestracyjna dla Szkoła Podstawowa Specjalna Dla Dzieci Z Upośledzeniem W Stopniu Lekkim to powiat ziemski.

Szkoła Podstawowa Specjalna Dla Dzieci Z Upośledzeniem W Stopniu Lekkim przyjmuje dziewczynki i chłopców w wieku od 7 do 13 lat. Nauka w szkole podstawowej w naszym kraju jest nakazana przepisami i składa się z edukacji wczesnoszkolnej obejmującej klasy I do III oraz z drugiej fazy, czyli klas IV do VI. Dziewczynki i chłopcy z klas szóstych obligatoryjnie przystępują do ogólnopolskiego zewnętrznego egzaminu organizowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

W szkole podstawowej występują dwa typy certyfikatów szkolnych: promocyjne po ukończeniu klas od I do V oraz ukończenia szkoły podstawowej po klasie VI. Certyfikat szkolny w szkole podstawowej ma wielkość A4 i znajduje się na niebieskim giloszu. Po ukończeniu szkoły podstawowej wychowankowie kontynuują edukację w gimnazjach.

Powiat oleśnicki ma zarejestrowane 37 szkół podstawowych, a województwo dolnośląskie - 793. Na 7036 uczniów w powiecie przypada 37 innych szkół podstawowych (190,16 na placówkę), a średnia w województwie to 202,45 (160540 dzieci w wieku szkolnym na 793 placówek).

Mapa