Szkoła Podstawowa Im. Wandy Chotomskiej W Domaradzu


Najważniejsze informacje - Szkoła Podstawowa Im. Wandy Chotomskiej W Domaradzu

Patron "im. Wandy Chotomskiej"

Adres Szkoła Podstawowa Im. Wandy Chotomskiej W Domaradzu

1
Miejscowość Domaradz
Kod pocztowy 76-231
Gmina Damnica
Powiat słupski
Województwo pomorskie
Typ Szkoła podstawowa
Uprawnienia publiczna

Telefon Szkoła Podstawowa Im. Wandy Chotomskiej W Domaradzu

598113456
Regon 00114103300000
Organ prowadzący Gmina

Szkoła Podstawowa Im. Wandy Chotomskiej W Domaradzu znajduje się w miejscowości Domaradz pod adresem 1. Nr tel. do szkoły to 598113456. Fax: 598113456. Jednostka edukacyjna mieści się na terytorium gminy Damnica, powiat słupski , województwo pomorskie. Organem nadzorującym jest gmina. Jednostka edukacyjna widnieje w rejestrze pod numerem 00114103300000.

Szkoła Podstawowa Im. Wandy Chotomskiej W Domaradzu uczy uczniów w wieku od 7 do 13 lat. Nauka w szkole podstawowej w Polsce jest przymusowa i składa się z nauki wczesnoszkolnej obejmującej klasy I do III oraz z drugiego etapu, czyli klas IV do VI. Wychowankowie klas szóstych mają obowiązek przystąpienia do ogólnopolskiego zewnętrznego egzaminu organizowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

W szkole podstawowej występują dwa typy certyfikatów szkolnych: promocyjne po ukończeniu klas od I do V oraz ukończenia szkoły podstawowej po klasie VI. Świadectwo ukończenia szkoły w szkole podstawowej ma wymiar A4 i znajduje się na niebieskim druku. Po zakończeniu edukacji podstawowej wychowankowie kontynuują naukę w szkołach ponadpodstawowych.

W 2013 roku łączna ilość uczniów pobierających naukę w placówce wynosiła 61, z czego 26 stanowiły dziewczynki, a 35 stanowili chłopcy. W szkole podstawowej pracuje łącznie 13 nauczycieli, z czego 7 w pełnym wymiarze godzin oraz 6 na pół etatu. Na jednego ucznia przypada 0,21 nauczycieli. Stosunek lektorów pracujących na pełen etat do lektorów pracujących nauczających w niepełnym wymiarze godzin to 1,17. Powiat słupski ma zarejestrowane 43 szkoły podstawowe, a województwo pomorskie - 683. Na 6109 uczniów w powiecie przypada 43 innych szkół podstawowych (142,07 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 224,51 (153341 dzieci w wieku szkolnym na 683 placówek).

Pod kątem liczby wychowawców przypadających na jednego ucznia szkoła plasuje się na następującym miejscu:

  • w mieście Domaradz: 1
  • w gminie Damnica: 2
  • powiat słupski: 30
  • województwo pomorskie: 749

Mapa