Adres Publiczne Przedszkole Nr 5 |
Kaszubska 4 |
| Miejscowość | Jastrzębie-Zdrój |
| Kod pocztowy | 44-335 |
| Gmina | Jastrzębie-Zdrój |
| Powiat | jastrzębie-zdrój |
| Województwo | śląskie |
| Typ | Przedszkole |
| Uprawnienia | publiczna |
Telefon Publiczne Przedszkole Nr 5 |
324713481 |
| Strona | przedszkole5jastrzebie.edupage.org |
| Regon | 27200091100000 |
| Organ prowadzący | Gmina |
Publiczne Przedszkole Nr 5 znajduje się w miejscowości Jastrzębie-Zdrój pod adresem Kaszubska 4. Telefon do przedszkola to 324713481. Fax: 324713481. Jednostka przedszkolna funkcjonuje na terenie gminy Jastrzębie-Zdrój, powiat Jastrzębie-Zdrój , województwo śląskie. Organem zarządzającym jest gmina. Witrynę internetową placówki przedszkolnej można znaleźć pod adresem przedszkole5jastrzebie.edupage.org. Jednostka przedszkolna funkcjonuje w rejestrze pod numerem 27200091100000.
Do placówek przedszkolnych chodzą wychowankowie w wieku od trzeciego do szóstego roku życia, a w specjalnych sytuacjach od 2 1/2 roku. Dzieci 5-letnie i 6-letnie są objęte obligatoryjnym wychowaniem przedszkolnym. Oddziały wychowania przedszkolnego do których uczęszczają dzieci 5 i 6-letnie nazywane są zerówkami. Oprócz przedszkoli istnieją również oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych, punkty przedszkolne i zespoły wychowania przedszkolnego. Wymienione jako dwie ostatnie formy kształcenia przedszkolnego przeznaczone są dla niewielkich grup dzieci i organizowane są w miejscowościach odległych od przedszkoli i szkół podstawowych.
W 2013 roku ogólna ilość uczniów uczących się w placówce to 121, z czego 64 to dziewczynki, a 57 to uczniowie. W przedszkolu jest zatrudnionych łącznie 10 nauczycieli, z czego 8 w pełnym wymiarze godzin oraz 2 na pół etatu. Na jednego wychowanka przypada 0,08 nauczycieli. Stosunek nauczycieli nauczających na pełen etat do pedagogów zatrudnionych na pół etatu to 4. Powiat jastrzębie-zdrój ma zarejestrowane 24 przedszkola, a województwo śląskie - 1394. Na 2884 uczniów w powiecie przypada 24 innych przedszkoli (120,17 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 83,37 (116215 przedszkolaków na 1394 placówek).
Pod kątem ilości wychowawców przypadających na jednego przedszkolaka szkoła plasuje się na następujących lokatach: