Przedszkole Publiczne Nr 1 W Brześciu Kujawskim


Najważniejsze informacje - Przedszkole Publiczne Nr 1 W Brześciu Kujawskim

Patron "Kraina Bajek"

Adres Przedszkole Publiczne Nr 1 W Brześciu Kujawskim

Hanki Sawickiej 21
Miejscowość Brześć Kujawski
Kod pocztowy 87-880
Gmina Brześć Kujawski
Powiat włocławski
Województwo kujawsko-pomorskie
Typ Przedszkole
Uprawnienia publiczna

Telefon Przedszkole Publiczne Nr 1 W Brześciu Kujawskim

542521311
Strona
Regon 91003869100000
Organ prowadzący Gmina

Przedszkole Publiczne Nr 1 W Brześciu Kujawskim znajduje się w miejscowości Brześć Kujawski pod adresem Hanki Sawickiej 21. Nr tel. do przedszkola to 542521311. Numer fax: 542521311. Placówka przedszkolna znajduje się na terenie gminy Brześć Kujawski, powiat włocławski , województwo kujawsko-pomorskie. Organem nadzorującym jest gmina. Stronę internetową jednostki przedszkolnej znajdziemy pod adresem przedszkolenr1.brzesckujawski.pl. Placówka przedszkolna funkcjonuje w rejestrze pod numerem 91003869100000.

Do placówek przedszkolnych kwalifikują się dzieci w wieku od trzeciego do szóstego roku życia, a w specjalnych przypadkach od 2 1/2 roku. Dzieci 5-letnie i 6-letnie są objęte obowiązkowym wychowaniem przedszkolnym. Oddziały wychowania przedszkolnego gdzie uczęszczają dzieci 5 i 6-letnie nazywane są zerówkami. Oprócz przedszkoli funkcjonują także oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych, punkty przedszkolne i zespoły wychowania przedszkolnego. Dwie ostatnie postacie wychowania przedszkolnego przygotowane są dla niewielkich grup dzieci i uruchamia się je w miejscowościach odległych od przedszkoli i szkół podstawowych.

W 2013 roku ogólna ilość uczniów pobierających edukację w placówce wynosiła 160, z czego 89 stanowiły dziewczynki, a 71 stanowili chłopcy. W przedszkolu jest zatrudnionych łącznie 12 nauczycieli, z czego 7 w pełnym wymiarze godzin oraz 5 na pół etatu. Na jednego przedszkolaka przypada 0,08 nauczycieli. Stosunek nauczycieli pracujących na pełen etat do nauczycieli pracujących nauczających na pół etatu to 1,4. Powiat włocławski ma zarejestrowane 16 przedszkoli, a województwo kujawsko-pomorskie - 464. Na 807 uczniów w powiecie przypada 16 innych przedszkoli (50,44 na placówkę), a średnia w województwie to 63,05 (29254 dzieci w wieku przedszkolnym na 464 placówek).

Pod względem ilości wychowawców przypadających na jednego przedszkolaka szkoła plasuje się na następujących lokatach:

  • w mieście Brześć Kujawski: 4
  • w gminie Brześć Kujawski: 6
  • powiat włocławski: 32
  • województwo kujawsko-pomorskie: 774

Mapa