Przedszkole Miejskie Nr 1 Z Oddziałami Integracyjnymi-kołobrzeg


Najważniejsze informacje - Przedszkole Miejskie Nr 1 Z Oddziałami Integracyjnymi-Kołobrzeg

Patron Julian Tuwim

Adres Przedszkole Miejskie Nr 1 Z Oddziałami Integracyjnymi-Kołobrzeg

Zygmuntowska 38
Miejscowość Kołobrzeg
Kod pocztowy 78-100
Gmina Kołobrzeg
Powiat kołobrzeski
Województwo zachodniopomorskie
Typ Przedszkole
Uprawnienia publiczna
Regon 32075362500000
Organ prowadzący Gmina

Przedszkole Miejskie Nr 1 Z Oddziałami Integracyjnymi-kołobrzeg mieści się w miejscowości Kołobrzeg pod adresem Zygmuntowska 38. Jednostka przedszkolna mieści się na obszarze gminy Kołobrzeg, powiat kołobrzeski , województwo zachodniopomorskie. Organem prowadzącym jest gmina. Placówka przedszkolna widnieje w rejestrze pod numerem 32075362500000.

Do placówek przedszkolnych chodzą dzieci w wieku od trzeciego do szóstego roku życia, a w szczególnych okolicznościach od 2 1/2 roku. Dzieci 5-letnie i 6-letnie są objęte obligatoryjnym wychowaniem przedszkolnym. Oddziały przedszkolne gdzie chodzą dzieci 5 i 6-letnie nazywa się zerówkami. Oprócz przedszkoli funkcjonują także oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych, punkty przedszkolne i zespoły wychowania przedszkolnego. Wymienione jako dwie ostatnie formy kształcenia przedszkolnego przygotowane są dla niewielkich grup dzieci i uruchamia się je w miejscach oddalonych od przedszkoli i szkół podstawowych.

W 2013 roku całkowita ilość wychowanków pobierających edukację w placówce wynosiła 134, z czego 73 to uczennice, a 61 to uczniowie. W przedszkolu jest zatrudnionych łącznie 19 nauczycieli, z czego 12 w pełnym wymiarze godzin oraz 7 w niepełnym wymiarze godzin. Na jednego wychowanka przypada 0,14 nauczycieli. Stosunek pedagogów pracujących na pełen etat do nauczycieli zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin to 1,71. Powiat kołobrzeski ma zarejestrowane 20 przedszkoli, a województwo zachodniopomorskie - 413. Na 1423 uczniów w powiecie przypada 20 innych przedszkoli (71,15 na placówkę), natomiast średnia w województwie to 71,81 (29658 przedszkolaków na 413 placówek).

Pod względem liczby wychowawców przypadających na jednego przedszkolaka szkoła zajmuje następujące lokaty:

  • w mieście Kołobrzeg: 17
  • w gminie Kołobrzeg: 17
  • powiat kołobrzeski: 28
  • województwo zachodniopomorskie: 689

Mapa