Państwowa Szkoła Muzyczna I I Ii Stopnia W Kaliszu


Najważniejsze informacje - Państwowa Szkoła Muzyczna I I Ii Stopnia W Kaliszu

Patron Henryk Melcer

Adres Państwowa Szkoła Muzyczna I I Ii Stopnia W Kaliszu

Plac Jana Pawła II 9
Miejscowość Kalisz
Kod pocztowy 62-800
Gmina miasto Kalisz
Powiat Kalisz
Województwo wielkopolskie
Typ Zespół szkół i placówek oświatowych
Uprawnienia publiczna

Telefon Państwowa Szkoła Muzyczna I I Ii Stopnia W Kaliszu

627571686
Strona
Regon 00028070300000
Organ prowadzący Miasto na prawach powiatu

1. Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Kaliszu - opis placówki

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Kaliszu to prestiżowa placówka edukacyjna, która od lat kształci młodych, zdolnych muzyków. Szkoła jest miejscem, gdzie pasja do muzyki spotyka się z profesjonalizmem i zaangażowaniem nauczycieli, co przekłada się na wysoki poziom nauczania i sukcesy uczniów na różnych konkursach muzycznych. Szkoła oferuje naukę w klasach I stopnia (szkoła podstawowa) oraz II stopnia (szkoła średnia). Uczniowie mają możliwość nauki gry na różnych instrumentach, takich jak fortepian, skrzypce, wiolonczela, kontrabas, flet, klarnet, saksofon, trąbka, puzon, tuba, akordeon, gitara, harfa, perkusja. Dodatkowo, szkoła prowadzi zajęcia z teorii muzyki, rytmiki, a także zespołów kameralnych i orkiestry.

2. Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Kaliszu - dokładny adres

Placówka znajduje się w centrum Kalisza, przy Placu Jana Pawła II 9. To doskonała lokalizacja, łatwo dostępna zarówno dla mieszkańców Kalisza, jak i dla osób z okolicznych miejscowości. Budynek szkoły to zabytkowa kamienica, która została dostosowana do potrzeb edukacyjnych. Wewnątrz znajdują się przestronne sale lekcyjne, sale prób, a także sala koncertowa.

3. Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Kaliszu - dane kontaktowe

Wszystkie osoby zainteresowane nauką w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Kaliszu mogą skontaktować się z sekretariatem szkoły pod numerami telefonów: 627571686, 62766442

4. Szkoła posiada również stronę internetową www.psm.kalisz.pl, na której można znaleźć najważniejsze informacje dotyczące rekrutacji, planu lekcji, kadry nauczycielskiej, a także aktualności i wydarzenia.

4. Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Kaliszu - dodatkowe informacje Numer REGON placówki to 00028070300000. Szkoła jest jednostką publiczną, podlegającą Miastu na prawach powiatu. Szkoła prowadzi rekrutację na zasadach ogólnych, zgodnie z przepisami obowiązującymi w systemie oświaty. Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące procesu rekrutacji są dostępne na stronie internetowej szkoły. Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Kaliszu to miejsce, które z pasją i zaangażowaniem kształci przyszłych muzyków, dając im solidne podstawy do dalszego rozwoju artystycznego. To tutaj młodzi ludzie mają szansę rozwijać swoje talenty, pod okiem doświadczonych pedagogów, w atmosferze szacunku i miłości do muzyki.

Mapa