Niepubliczne Uzupełniajace Liceum Ogólnokształcace


Najważniejsze informacje - Niepubliczne Uzupełniajace Liceum Ogólnokształcace

Adres Niepubliczne Uzupełniajace Liceum Ogólnokształcace

Bocheńska 6
Miejscowość Nowy Wiśnicz
Kod pocztowy 32-720
Gmina Nowy Wiśnicz
Powiat bocheński
Województwo małopolskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Niepubliczne Uzupełniajace Liceum Ogólnokształcace

691721681
Regon 12264876100000
Organ prowadzący Jerzy Strzałka

Niepubliczne Uzupełniajace Liceum Ogólnokształcace mieści się w miejscowości Nowy Wiśnicz pod adresem Bocheńska 6. Numer telefonu do liceum to 691721681. Liceum znajduje się na terenie gminy Nowy Wiśnicz, powiat bocheński , województwo małopolskie. Organem prowadzącym jest osoba fizyczna - pracodawca. Liceum figuruje w rejestrze pod numerem 12264876100000. Instytucja rejestracyjna dla Niepubliczne Uzupełniajace Liceum Ogólnokształcace to powiat ziemski.

Uczniowie po ukończeniu nauki w trzyletnim gimnazjum mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

By kształcić się w liceum ogólnokształcącym, należy uprzednio ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają kształcenie z przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość może wynosić od 0 do 4 przedmiotów). Zostały stworzone także klasy dwujęzyczne, w których dane przedmioty wykładane są w języku obcym. Licealiści z takich klas mają możliwość przystąpienia do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu liceum, absolwent może kształcić się w szkole policealnej lub na uczelni wyższej (wymagana jest zdana matura). Absolwent, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.

Powiat bocheński ma zarejestrowane 20 liceów, a województwo małopolskie - 475. Na 1869 uczniów w powiecie przypada 20 innych jednostek licealnych (93,45 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 115,67 (54944 wychowanków w wieku licealnym na 475 placówek).

Mapa