Patron | T Kościuszko |
Adres Liceum Ogólnokształcące W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 Rolniczym Centrum Kształcenia Ustawicznego I Praktycznego |
Blich 10 |
Miejscowość | Łowicz |
Kod pocztowy | 99-400 |
Gmina | miasto Łowicz |
Powiat | łowicki |
Województwo | łódzkie |
Typ | Liceum ogólnokształcące |
Uprawnienia | publiczna |
Telefon Liceum Ogólnokształcące W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 Rolniczym Centrum Kształcenia Ustawicznego I Praktycznego |
468373705 |
Strona | zsp2lowicz.pl |
Regon | 75080360000000 |
Organ prowadzący | Powiat ziemski |
Liceum Ogólnokształcące W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 Rolniczym Centrum Kształcenia Ustawicznego I Praktycznego znajduje się w miejscowości Łowicz pod adresem Blich 10. Numer tel. do liceum to 468373705. Numer fax: 468373705. Szkoła licealna funkcjonuje na terytorium gminy Łowicz, powiat łowicki , województwo łódzkie. Organem nadzorującym jest powiat ziemski. Witrynę internetową liceum można odwiedzić pod adresem zsp2lowicz.pl. Liceum figuruje w rejestrze pod numerem 75080360000000.
Wychowankowie gimnazjum po ukończeniu nauki w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.
Aby rozpocząć kształcenie w liceum ogólnokształcącym, należy wcześniej ukończyć gimnazjum i przystąpić do testu gimnazjalnego. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają kształcenie z przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Powstały również klasy dwujęzyczne, w których dane przedmioty wykładane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mają możliwość przystąpienia do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu liceum, licealista ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub na uniwersytecie (wymagany jest zdany egzamin maturalny). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie miał wykształcenie średnie.
W 2013 roku łączna liczba uczniów uczęszczających na lekcje w placówce to 30, z czego 8 stanowiły uczennice, a 22 to licealiści. Powiat łowicki ma zarejestrowane 10 liceów, a województwo łódzkie - 453. Na 1278 uczniów w powiecie przypada 10 innych jednostek licealnych (127,8 na placówkę), a średnia w województwie to 89,52 (40552 uczniów na 453 placówek).