Liceum Ogolnokształcące Nr 2 Dla Dorosłych


Najważniejsze informacje - Liceum Ogolnokształcące Nr 2 Dla Dorosłych

Adres Liceum Ogolnokształcące Nr 2 Dla Dorosłych

Warszawska 88
Miejscowość Łuków
Kod pocztowy 21-400
Gmina Łuków
Powiat łukowski
Województwo lubelskie
Typ Liceum ogólnokształcące
Uprawnienia publiczna

Telefon Liceum Ogolnokształcące Nr 2 Dla Dorosłych

257986634
Strona
Regon 03095077000001
Organ prowadzący Powiat ziemski

Liceum Ogolnokształcące Nr 2 Dla Dorosłych mieści się w miejscowości Łuków pod adresem Warszawska 88. Nr tel. do liceum to 257986634. Fax: 257986634. Szkoła licealna funkcjonuje na terenie gminy Łuków, powiat łukowski , województwo lubelskie. Organem prowadzącym jest powiat ziemski. Portal internetowy liceum można znaleźć pod adresem www.zs2.lukow.pl. Szkoła licealna posiada wpis w rejestrze pod numerem 03095077000001.

Gimnazjaliści po zakończeniu edukacji w trzyletnim gimnazjum mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby uczyć się w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba może wynosić od 0 do 4 przedmiotów). Powstały także klasy dwujęzyczne, gdzie wybrane przedmioty wykładane są w języku obcym. Licealiści z takich klas mogą przystąpić do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu liceum, licealista może podjąć naukę w szkole policealnej lub w szkole wyższej (wymagany jest zdany egzamin maturalny). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.

W 2013 roku ogólna ilość uczniów pobierających naukę w placówce to 23, z czego 11 stanowiły wychowanki, a 12 to uczniowie. Powiat łukowski ma zarejestrowane 25 liceów, a województwo lubelskie - 385. Na 2365 uczniów w powiecie przypada 25 innych jednostek licealnych (94,6 na placówkę), a średnia w województwie to 113,58 (43729 licealistów na 385 placówek).

Mapa