Adres Liceum Ogólnokształcące "Hossa" Centrum Edukacji I Wspierania Przedsiębiorczości Szczecińskiej Fundacji "Talent-Promocja-Postęp" |
Kasprowicza 4 |
| Miejscowość | Świnoujście |
| Kod pocztowy | 72-600 |
| Gmina | Świnoujście |
| Powiat | świnoujście |
| Województwo | zachodniopomorskie |
| Typ | Liceum ogólnokształcące |
| Uprawnienia | niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej |
Telefon Liceum Ogólnokształcące "Hossa" Centrum Edukacji I Wspierania Przedsiębiorczości Szczecińskiej Fundacji "Talent-Promocja-Postęp" |
913211360 |
| Regon | 81041215800060 |
| Organ prowadzący | Szczecińska Fundacja "Talent-Promocja-Postęp" |
Liceum Ogólnokształcące "hossa" Centrum Edukacji I Wspierania Przedsiębiorczości Szczecińskiej Fundacji "talent-promocja-postęp" mieści się w miejscowości Świnoujście pod adresem Kasprowicza 4. Numer telefonu do liceum to 913211360. Fax: 913211360. Szkoła licealna funkcjonuje na terenie gminy Świnoujście, powiat Świnoujście , województwo zachodniopomorskie. Organem zarządzającym jest fundacje. Liceum figuruje w rejestrze pod numerem 81041215800060. Organ rejestracyjny dla Liceum Ogólnokształcące "hossa" Centrum Edukacji I Wspierania Przedsiębiorczości Szczecińskiej Fundacji "talent-promocja-postęp" to miasto na prawach powiatu.
Uczniowie po ukończeniu nauki w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.
Aby uczyć się w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do testu gimnazjalnego. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają naukę przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Są też klasy dwujęzyczne, gdzie dane przedmioty wykładane są w języku obcym. Uczniowie z takich klas mogą przystąpić do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu szkoły, licealista ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub na uczelni wyższej (wymagana jest zdana matura). Absolwent, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.
Powiat świnoujście ma zarejestrowane 11 liceów, a województwo zachodniopomorskie - 273. Na 465 uczniów w powiecie przypada 11 innych placówek licealnych (42,27 na placówkę), natomiast średnia w województwie to 91,72 (25039 uczniów na 273 placówek).