Adres Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych |
Kościuszki 4a |
Miejscowość | Nysa |
Kod pocztowy | 48-300 |
Gmina | Nysa |
Powiat | nyski |
Województwo | opolskie |
Typ | Liceum ogólnokształcące |
Uprawnienia | publiczna |
Telefon Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych |
774482905 |
Regon | 16147860400000 |
Organ prowadzący | Minister ds. sprawiedliwości |
Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych znajduje się w miejscowości Nysa pod adresem Kościuszki 4a. Numer telefonu do liceum to 774482905. Numer fax: 774482905. Szkoła licealna mieści się na terytorium gminy Nysa, powiat nyski , województwo opolskie. Organem zarządzającym jest minister ds. sprawiedliwości. Szkoła licealna znajduje się w rejestrze pod numerem 16147860400000.
Gimnazjaliści po ukończeniu nauki w trzyletnim gimnazjum mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.
By kształcić się w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do gimnazjalnego sprawdzianu umiejętności. Teraz profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość może wynosić od 0 do 4 przedmiotów). Istnieją też klasy dwujęzyczne, gdzie poszczególne przedmioty wykładane są w języku obcym. Uczniowie z takich klas mogą przystąpić do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu szkoły, licealista może kształcić się w szkole policealnej lub w szkole wyższej (wymagane jest świadectwo dojrzałości). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.
Powiat nyski ma zarejestrowane 27 liceów, a województwo opolskie - 192. Na 1968 uczniów w powiecie przypada 27 innych liceów (72,89 na placówkę), a średnia w województwie to 69,54 (13351 licealistów na 192 placówek).