Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "nauta" W Polanowie


Najważniejsze informacje - Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "Nauta" W Polanowie

Adres Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "Nauta" W Polanowie

Polna 4
Miejscowość Polanów
Kod pocztowy 76-010
Gmina Polanów
Powiat koszaliński
Województwo zachodniopomorskie
Typ Liceum ogólnokształcące
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "Nauta" W Polanowie

943461461
Regon 33012291100081
Organ prowadzący "NAUTA" SPÓŁKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "nauta" W Polanowie znajduje się w miejscowości Polanów pod adresem Polna 4. Numer telefonu do szkoły to 943461461. Faks: 943461461. Szkoła licealna działa na terytorium gminy Polanów, powiat koszaliński , województwo zachodniopomorskie. Organem zarządzającym jest spółka prawa handlowego. Liceum posiada wpis w rejestrze pod numerem 33012291100081. Organ rejestracyjny dla Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "nauta" W Polanowie to powiat ziemski.

Uczniowie po zakończeniu edukacji w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby rozpocząć kształcenie w liceum ogólnokształcącym, należy uprzednio ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają naukę przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość może wynosić od 0 do 4 przedmiotów). Zostały stworzone też klasy dwujęzyczne, w których poszczególne przedmioty wykładane są w języku obcym. Licealiści z takich klas mają możliwość przystąpienia do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu liceum, wychowanek może podjąć naukę w szkole policealnej lub na uniwersytecie (wymagane jest świadectwo dojrzałości). Absolwent, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.

Powiat koszaliński ma zarejestrowane 6 liceów, a województwo zachodniopomorskie - 273. Na 38 uczniów w powiecie przypada 6 innych szkół licealnych (6,33 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 91,72 (25039 wychowanków w wieku licealnym na 273 placówek).

Mapa