Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych


Najważniejsze informacje - Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych

Adres Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych

30a
Miejscowość Ludwin
Kod pocztowy 21-075
Gmina Ludwin
Powiat łęczyński
Województwo lubelskie
Typ Liceum ogólnokształcące
Uprawnienia publiczna
Regon 43271797600001
Organ prowadzący Powiat ziemski

Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych znajduje się w miejscowości Ludwin pod adresem 30a. Szkoła licealna działa na terytorium gminy Ludwin, powiat łęczyński , województwo lubelskie. Organem prowadzącym jest powiat ziemski. Szkoła licealna widnieje w rejestrze pod numerem 43271797600001.

Gimnazjaliści po zakończeniu edukacji w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby rozpocząć kształcenie w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do gimnazjalnego sprawdzianu umiejętności. Teraz profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają naukę przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość waha się od 0 do 4 przedmiotów). Zostały stworzone także klasy dwujęzyczne, gdzie poszczególne przedmioty wykładane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mają możliwość przystąpienia do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu liceum, licealista może kształcić się w szkole policealnej lub w szkole wyższej (wymagany jest zdany egzamin maturalny). Uczeń, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.

W 2013 roku ogólna ilość uczniów uczących się w placówce była równa 25, z czego 14 stanowiły wychowanki, a 11 to licealiści. Powiat łęczyński ma zarejestrowane 9 liceów, a województwo lubelskie - 385. Na 686 uczniów w powiecie przypada 9 innych szkół licealnych (76,22 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 113,58 (43729 wychowanków w wieku licealnym na 385 placówek).

Mapa