Adres Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych |
125 |
| Miejscowość | Jaszczurowa |
| Kod pocztowy | 34-106 |
| Gmina | Mucharz |
| Powiat | wadowicki |
| Województwo | małopolskie |
| Typ | Liceum ogólnokształcące |
| Uprawnienia | niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej |
Telefon Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych |
338732023 |
| Strona | www.osidwad.com.pl |
| Regon | 07089673700106 |
| Organ prowadzący | Ośrodek Szkolenia i Dokształcania s.c. |
Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych znajduje się w miejscowości Jaszczurowa pod adresem 125. Nr tel. do szkoły to 338732023. Faks: 338732023. Szkoła licealna ma lokalizację na terenie gminy Mucharz, powiat wadowicki , województwo małopolskie. Organem prowadzącym jest przedsiębiorstwa osób fizycznych. Portal internetowy szkoły licealnej znajdziemy pod adresem www.osidwad.com.pl. Szkoła licealna posiada wpis w rejestrze pod numerem 07089673700106. Jednostka rejestracyjna dla Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych to powiat ziemski.
Wychowankowie gimnazjum po zakończeniu edukacji w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.
Aby rozpocząć kształcenie w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają kształcenie z przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Zostały stworzone także klasy dwujęzyczne, gdzie poszczególne przedmioty nauczane są w języku obcym. Uczniowie z takich klas mają możliwość przystąpienia do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu szkoły, absolwent może kształcić się w szkole policealnej lub na uczelni wyższej (wymagane jest świadectwo dojrzałości). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.
Powiat wadowicki ma zarejestrowane 21 liceów, a województwo małopolskie - 475. Na 2351 uczniów w powiecie przypada 21 innych szkół licealnych (111,95 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 115,67 (54944 wychowanków w wieku licealnym na 475 placówek).