I Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Augustowie


Informacje ogólne

Adres Śródmieście 31
Miejscowość Augustów
Kod pocztowy 16-300
Gmina miasto Augustów
Powiat augustowski
Województwo podlaskie
Typ Liceum ogólnokształcące
Uprawnienia publiczna
Regon 00020459900001
Organ prowadzący Powiat ziemski

I Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Augustowie znajduje się w miejscowości Augustów pod adresem Śródmieście 31. Liceum znajduje się na terenie gminy Augustów, powiat augustowski , województwo podlaskie. Organem zarządzającym jest powiat ziemski. Szkoła licealna figuruje w rejestrze pod numerem 00020459900001.

Wychowankowie gimnazjum po zakończeniu edukacji w trzyletnim gimnazjum mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby uczyć się w liceum ogólnokształcącym, należy wcześniej ukończyć gimnazjum i przystąpić do testu gimnazjalnego. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają naukę przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Istnieją również klasy dwujęzyczne, gdzie dane przedmioty nauczane są w języku obcym. Licealiści z takich klas mają możliwość przystąpienia do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu szkoły, wychowanek może kształcić się w szkole policealnej lub na uczelni wyższej (wymagane jest świadectwo dojrzałości). Absolwent, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.

Powiat augustowski ma zarejestrowane 13 liceów, a województwo podlaskie - 227. Na 818 uczniów w powiecie przypada 13 innych placówek licealnych (62,92 na placówkę), natomiast średnia w województwie to 101,14 (22959 uczniów na 227 placówek).

Mapa

liceum