Dwuletnie Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Stowarzyszenia "szansa" W Lubartowie


Najważniejsze informacje - Dwuletnie Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Stowarzyszenia "Szansa" W Lubartowie

Adres Dwuletnie Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Stowarzyszenia "Szansa" W Lubartowie

1 Maja 66-74
Miejscowość Lubartów
Kod pocztowy 21-100
Gmina miasto Lubartów
Powiat lubartowski
Województwo lubelskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Dwuletnie Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Stowarzyszenia "Szansa" W Lubartowie

815322128
Regon 43125416100117
Organ prowadzący Stowarzyszenie "Szansa"

Dwuletnie Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Stowarzyszenia "szansa" W Lubartowie mieści się w miejscowości Lubartów pod adresem 1 Maja 66-74. Numer tel. do szkoły to 815322128. Nr fax: 815322128. Szkoła licealna ma lokalizację na terytorium gminy Lubartów, powiat lubartowski , województwo lubelskie. Organem nadzorującym jest stowarzyszenia. Witrynę internetową szkoły licealnej można znaleźć pod adresem www.szansa-lublin.edu.pl. Szkoła licealna figuruje w rejestrze pod numerem 43125416100117. Jednostka rejestracyjna dla Dwuletnie Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Stowarzyszenia "szansa" W Lubartowie to powiat ziemski.

Uczniowie po ukończeniu nauki w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby rozpocząć kształcenie w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają naukę przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba może wynosić od 0 do 4 przedmiotów). Powstały także klasy dwujęzyczne, gdzie poszczególne przedmioty wykładane są w języku obcym. Uczniowie z takich klas mają możliwość przystąpienia do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu szkoły, absolwent ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub na uniwersytecie (wymagane jest świadectwo dojrzałości). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie miał wykształcenie średnie.

Powiat lubartowski ma zarejestrowane 16 liceów, a województwo lubelskie - 385. Na 1447 uczniów w powiecie przypada 16 innych liceów (90,44 na placówkę), natomiast średnia w województwie to 113,58 (43729 wychowanków w wieku licealnym na 385 placówek).

Mapa

liceum