Dwuletnie Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące"lider" W Pobiedziskach


Najważniejsze informacje - Dwuletnie Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące"Lider" W Pobiedziskach

Adres Dwuletnie Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące"Lider" W Pobiedziskach

Kostrzyńska 23
Miejscowość Pobiedziska
Kod pocztowy 62-010
Gmina Pobiedziska
Powiat poznański
Województwo wielkopolskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Dwuletnie Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące"Lider" W Pobiedziskach

618177142
Regon 63463636500380
Organ prowadzący Małgorzata Irena Szlązak

Dwuletnie Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące"lider" W Pobiedziskach znajduje się w miejscowości Pobiedziska pod adresem Kostrzyńska 23. Numer tel. do szkoły to 618177142. Numer faksu: 618177142. Szkoła licealna mieści się na obszarze gminy Pobiedziska, powiat poznański , województwo wielkopolskie. Organem prowadzącym jest osoba fizyczna - pracodawca. Szkoła licealna widnieje w rejestrze pod numerem 63463636500380. Organ rejestrujący dla Dwuletnie Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące"lider" W Pobiedziskach to powiat ziemski.

Wychowankowie gimnazjum po ukończeniu nauki w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

By kształcić się w liceum ogólnokształcącym, należy uprzednio ukończyć gimnazjum i przystąpić do gimnazjalnego sprawdzianu umiejętności. Teraz profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają kształcenie z przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba waha się od 0 do 4 przedmiotów). Powstały również klasy dwujęzyczne, gdzie wybrane przedmioty wykładane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mogą przystąpić do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu liceum, wychowanek ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub na uczelni wyższej (wymagana jest zdana matura). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.

Powiat poznański ma zarejestrowane 34 licea, a województwo wielkopolskie - 554. Na 1532 uczniów w powiecie przypada 34 innych szkół licealnych (45,06 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 96,14 (53259 uczniów na 554 placówek).

Mapa