Ap Edukacja- Liceum Ogólnokształące Dla Dorosłych W Dąbrowie Górniczej


Najważniejsze informacje - Ap Edukacja- Liceum Ogólnokształące Dla Dorosłych W Dąbrowie Górniczej

Adres Ap Edukacja- Liceum Ogólnokształące Dla Dorosłych W Dąbrowie Górniczej

Kościuszki 17
Miejscowość Dąbrowa Górnicza
Kod pocztowy 41-300
Gmina miasto Dąbrowa Górnicza
Powiat Dąbrowa Górnicza
Województwo śląskie
Typ Liceum ogólnokształcące
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Ap Edukacja- Liceum Ogólnokształące Dla Dorosłych W Dąbrowie Górniczej

322600707
Regon 47327908501395
Organ prowadzący AP Edukacja Sp. z o.o.

Ap Edukacja- Liceum Ogólnokształące Dla Dorosłych W Dąbrowie Górniczej znajduje się w miejscowości Dąbrowa Górnicza pod adresem Kościuszki 17. Numer tel. do szkoły to 322600707. Nr fax: 322601592. Szkoła licealna ma lokalizację na obszarze gminy Dąbrowa Górnicza, powiat Dąbrowa Górnicza , województwo śląskie. Organem prowadzącym jest spółka prawa handlowego. Stronę internetową liceum odwiedzimy pod adresem www.apedukacja.pl. Liceum widnieje w rejestrze pod numerem 47327908501395. Organ rejestrujący dla Ap Edukacja- Liceum Ogólnokształące Dla Dorosłych W Dąbrowie Górniczej to miasto na prawach powiatu.

Wychowankowie gimnazjum po ukończeniu nauki w trzyletnim gimnazjum mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby uczyć się w liceum ogólnokształcącym, należy wcześniej ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają naukę przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba waha się od 0 do 4 przedmiotów). Istnieją również klasy dwujęzyczne, gdzie poszczególne przedmioty nauczane są w języku obcym. Uczniowie z takich klas mogą przystąpić do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu szkoły, absolwent może podjąć naukę w szkole policealnej lub na uczelni wyższej (wymagana jest zdana matura). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.

Powiat dąbrowa górnicza ma zarejestrowane 19 liceów, a województwo śląskie - 681. Na 1886 uczniów w powiecie przypada 19 innych jednostek licealnych (99,26 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 90,85 (61866 licealistów na 681 placówek).

Mapa